Lazer Epilasyon

31.03.2020 21:15:34 Güzellik Bölümü

Kadın ve ya erkek fark etmez, özellikle görünümüne özen gösterenler istenmeyen tüylerinden kurtulmanın yollarını aramakta. Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve başarılı yolu ise; lazer epilasyondur.

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan klasik yöntemler acı vermenin ötesinde kısa süreli sonuç sağlamaktadır. Lazer epilasyon ise sunmuş olduğu kalıcı çözüm sayesinde dünyada en çok tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

Bursa’daki kliniğimizde Tarama Diode, Alexandrite, NDYag, IPL ve UPL lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı farklılıklarında en uygun ve en başarılı çözümü sağlayabilmekteyiz.

Lazer Epilasyon ile vücut bölgesi, cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı ve hormonal bileşenlere bağlı olarak %70-95 başarıyla ortalama 6–8 seansta optimal sonuçlar alınabilmektedir.

Önemli bir not: Yasal koşulların değişimi ile güzellik merkezleri ve salonlarında lazer epilasyon yasaklanmıştır. Bu uygulama dal merkezleri, tıp merkezleri, poliklinik ve hastane bünyesinde yapılabilecektir.

Tarama Diode Lazer

Lazer epilasyonda yeni bir dönem. Leda Epi Tarama Diode Lazer hastanın kıl ve cilt yapısına göre uygun programı belirler ayrıca uzman manuel ayar ile de uygulama yapabilmektedir. Tüm cilt tiplerinde ve kıl yapısında uygulama yapılabilmektedir. Yüzeyde ince kıllarda, kalın kıllarda ve en önemlisi batık kıllarda etkisi oldukça iyidir. Soğuk hava aparatı ile hasta konforu ön plandadır. Şimdiye kadar olan tüm lazer teknolojileri arasında 3 kat daha hızlı bir sistem ile çalışır. Örneğin Ütülü / Ütüsüz Diode Lazer Sistemi’nin 150 dk içerisinde yaptığı tüm vücut uygulaması Leda Epi Tarama Diode Lazer ile 30 dk. İçerisinde gerçekleşir.

Alexandrite Lazer

Çok koyu olmayan ten rengi ve koyu renk tüylerde kullanılabilecek çalışma prensibine sahiptir. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması önemli kolaylık sağlar. Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz. Lazer ışını doğrudan kıl köküne ulaşarak etkili ve kalıcı sonuçlar verir.

ND-YAG Lazer

Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Lazer hem doğrudan kıl köküne etki etmekte ve hem de kılın çevresinde bulunan perifollüküler damar ağını hedef alarak kıl kökünün beslenmesini engellemektedir. Böylece her türlü kıl ve cilt tipine her mevsimde etkili olabilmektedir. Cihazının yüksek soğutucu sistemi sayesinde acı duyulmaz.

IPL

IPL yoğun ışık atış prensibi ile çalışır. Daha çok açık tenli kişilerde ve açık renkli, ince tüylerde etkili sonuç sağlar.

Anahatar Kelimeler : lazer epilasyon,